355769832483507
top of page
renkli streç3.jpg
streç 5.jpg
sprey 1.jpg
toz boya1.jpg
toz boya paket.jpg
micropul toz boya.jpg
toz boya2.jpg
filtre1.jpg
filtre2.jpg
atf kimyasal bidon.jpg
sprey 2.jpg
sprey 2.jpg
filtre2.jpg

Elektrostatik Toz Boya

Elektrostatik toz boyama solvent içermeyen bir yüzey kaplama metodudur. Kaplayıcı malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya partikülleridir.Toz boya, boya kabininde özel boya tabancaları vasıtasıyla atılır. Tabancadan geçerken elektrostatik yüklenen toz boya partikülleri kabin içinde boyanacak malzemeye yapışır ve kaplama işlemi gerçekleşmiş olur.

micropul toz boya.jpg
toz boya2.jpg

Yüzey Temizleme

Boyanan parçalarda çeşitli nedenlerle oluşabilecek çizilme ve bozulmalar sonucu zayıf noktadan başlayan, boya altında devam edebilecek paslanma  büyük ölçüde yavaşlatmak, Yüzeyde bulunan her türlü yağ, pas ve kiri temizlemek ve boyanın iyi bir şekilde yapışması için gereken şartlar sağlamak amacıyla yapılan işlemlerdir.

atf kimyasal bidon.jpg
atf kimyasal bidon.jpg

Fosfat Kaplama

Fosfat kaplama, bir metal ile bir kimyasal çözeltinin reaksiyonu sonucunda oluşur.Fosfat, boyanacak yüzeydeki demir, çinko ve mangan kristallerinin oluşturduğu tabaka şeklindeki formdur. Demir, çelik ve bazı durumlarda da alüminyum ve çinko yüzeyleri kaplamak içinde kullanılabilir.

atf kimyasal bidon.jpg
atf kimyasal bidon.jpg

Sprey Boya

Sprey boya günümüzde pek çok amaçla kullanılmaktadır. Ahşap,metal,cam,plastiik vb pek çok yüzeyde kolayca tutunur. Kullanmadan önce kutu iyice çalkalanmalı,hava ile boya iyice karışmalıdır. Mümkünse boyanacak yüzey yatay hale getirilmeli.bu mümkün değilse akma yapmadan yüzey boyanmalı ancak uzun süre aynı yere püskürtülmemeli sonra bir kat daha atılmalıdır. Sprey boyalar hızlı kurur 15 dakıka sonra bulaşmaz ancak tam kuruması bir gündür. Bir gün sonra üzerine vernik atılması uygundur. Sprey boyalardaki ACRYL sözcüğü boyanın hızlı kuruma özelliğini belirtir.Yoksa bu boyalar petrol türevlidir.Akrilik esaslı değildir. Spreyler kağıt ve strafor gibi yüzeyler için önerilmez, bunun için akrilik esaslı sprey boyalar vardır. Marubu do it ve benzeri akrilik sprey boya gibi.

sprey 1.jpg
sprey 2.jpg

Toz Boya Kabin Filtreleri

Streç Film

Elektrostatik toz boya ve endüstriyel toz tutma alanında kullanım yerine göre kağıt ,teflon ve tekstil malzemeleri kullanılmaktadır. Bu filtrelerin standart ölçüleri olmakla birlikte standart dışı ölçülerde üretilmeleri de mümkündür. Özel bir imalat türü istenmediği takdirde bu filtrelerin dışlarına koruyucu sac konulmaz. Çünkü bu filtreler “jet pauls” (ters şoklama) sistemiyle çalışarak  üzerine birikmiş olan tozu boşaltarak hem filtrenin emişini arttırır hem de filtrenin üzerinebiriken  boya tozunun zayii olmamasını sağlar.

Streç film, Streç veya streç sargı, çeşitli maddelerin havayla olan etkileşimini ortadan kaldırmak amacıyla sarılmasında kullanılan şeffaf paketleme malzemesi ya da plastik üründür. Elastik özelliği sayesinde sıkıca sarıldığı ögeleri tutar. Buna karşılık ısı uygulandığında küçülür ve gevşer.

filtre1.jpg
filtre2.jpg
streç 5.jpg
renkli streç3.jpg
filtre2.jpg
TELEFON VE FAKS

Tel:    0232 467 67 54   I

Gsm: 0554 582 91 08

Fax:   0232 257 69 38

E-POSTA İLETİŞİM
ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi-Cuma 08:00 - 19:00

Cumartesi          09:00 - 16:00

bottom of page